Який насос вибрати для дачі?
Короткое описание
Насос – незамінна річ для забезпечення водопостачання та відкачування різних рідких середовищ на дачі. Правильний вибір гарантує виконання необхідних вам функцій та комфорт під час відпочинку чи роботи. Щоб прийняти правильне рішення, важливо розуміти особливості різних типів обладнання та їх призначення.
Різновиди для дачі та ціль їх застосування
Залежно від мети застосування та субстанції, що перекачується, пристрою ділять на:
- Водяні.
- Дренажні.
- Фекальні.
Водяні моделі створені для роботи з чистою водою, яка не містить бруду, листя, піску, трави або інших домішок. У конструкції пристроїв передбачений фільтр, що дозволяє застосовувати помпи для організації системи водопостачання приватного будинку. Це обладнання експлуатується для поливу городу, створення літнього душу, приготування їжі та інших побутових цілей.
Дренажні варіації розроблені для перекачування складів із різними включеннями у вигляді сміття або інших незначних забруднень. Основне призначення помп – відкачування стічних сливів. Вони часто використовуються для перекачування з ставків або інших водойм, наприклад, для організації поливу. Агрегати також оптимальні для осушення підвалів, льохів та басейнів.
Фекальні моделі призначені для відкачування субстанцій із вигрібних ям. Конструктивно вони нагадують дренажні, але мають ширші функціональні можливості, дозволяючи працювати з сильно забрудненими середовищами будь-якої в’язкості, у складі яких присутні фекалії, велике сміття та інші об’єкти. Більшість модифікацій оснащується подрібнювачем для роботи з твердими включеннями.
Варіанти виконання
Вищеописані різновиди обладнання мають різне виконання і поділяються на:
- Поверхневі;
- Занурювальні.
Поверхневі моделі є простими гідроконструкціями, установка яких здійснюється на поверхні. Їх зручно монтувати поблизу водоймища або колодязя для створення станції водопостачання на дачі. Більшість модифікацій оснащено поплавцем для закріплення пристрою безпосередньо на поверхні. Основний критерій, на який слід звернути увагу при покупці такої помпи – глибина всмоктування. У бюджетних варіацій цей параметр становить близько 5-9 метрів, а більш дорогі модифікації з ежектором, що посідають чільне місце в рейтингу пристроїв, забезпечать збільшені показники до 40 метрів.
Найбільш потрібні для дачних цілей поверхневі насоси включають:
- Центробіжні: призначені для роботи з чистою рідиною та функціонують за рахунок дії відцентрової сили, що створюється за допомогою робочих коліс. Поділяються на одноступінчасті та багатоступінчасті. Ці варіації характеризуються надійністю, що зумовлює їхню вартість.
- Рідинно-кільцеві: використовуються для перекачування води разом з повітрям, а також для експлуатації з дизельним паливом та мазутом.
- Вихрові: експлуатуються із чистим середовищем. Перекачування здійснюється вихроподібно під високим тиском.
- Самовсмоктувальні: призначені для перекачування чистої води з повітрям.
- Портативно-переносні: самовсмоктувальні модифікації, що характеризуються особливою конструкцією, компактністю та малою вагою. Їх можна використовувати для видалення повітря з рідкого середовища.
Занурювальні вироби призначені для встановлення всередині джерела як малої, так і великої глибини. Залежно від виконуваних функцій вони поділяються на:
- Свердловинні (підійдуть для підняття зі свердловин. Здатні працювати з середовищем з механічними домішками та землею);
- Фекальні (розроблені для облаштування каналізаційної системи дачі);
- Колодезні (можуть експлуатуватися для повного або часткового занурення. Створені для перекачування води і часто оснащені поплавком для відключення живлення при досягненні критичного рівня рідини в колодязі);
- Дренажні (добрі для дренажу дачної ділянки, оскільки допомагають відкачувати несильно забруднені субстанції з невеликої глибини).
Правила вибору
Щоб правильно підібрати насос для дачі, достатньо дотримуватися простих інструкцій:
- Розрахуйте точну відстань від місця монтажу помпи до всіх місць надходження (куди планується провести шланги).
- Під час проведення обчислень пам’ятайте, що на 1 метр поглиблення припадає 10 метрів горизонтальної довжини дачної ділянки.
- При виборі моделі керуйтеся метою застосування та особливостями середовища, що перекачується (в’язкість, забрудненість, наявність твердих включень та їх діаметр).
- Підбирайте оптимальні технічні характеристики (глибину всмоктування, вид установки, натиск тощо).
Для виконання певних завдань на дачній ділянці може знадобитися кілька помп різного призначення.