Класифікація вакуумних насосів та принцип роботи

Короткое описание
Вакуумний насос призначений для відкачування повітря із щільних резервуарів, тиск у яких нижчий за атмосферний. Відбувається стискання повітря та його виштовхування. Такі апарати використовуються при проведенні технологічних процесів у ливарній, гірничодобувній, мікробіологічній, електронній та інших сферах. Застосовують у сільському господарстві, лабораторіях, медицині, при виробництві рослинних олій, тютюну, молока та інше.
Типи агрегатів
Класифікація апаратів відбувається в залежності від розряджання, яке вони створюють. Вони бувають:
- Форвакуумні. Можуть створювати попереднє розрядження та підтримувати робочі атмосфери під час виконання функцій пристроями.
- Низковакуумні. Знижують тиск у метані при відкачуванні.
- Високовакуумні. Експлуатуються в системі з кількома помпами та з’єднуються послідовно.
Також агрегати різними способами перекачують і гази. Тому вакуумний насос для відкачування повітря буває об’ємним та молекулярним. Перший перекачує речовини порційно. Під час руху робочих елементів усередині корпусу змінюється об’єм камери. Молекулярні або струменеві працюють за принципом тіла, що рухається, коли струмінь води або пари захоплює частинки суміші і дає їм додаткову швидкість.
Принцип функціонування
За принципом своєї роботи вони також відрізняються залежно від конструктивних особливостей та наявності елемента для прискорення середовища на виході.
Бують:
- Поршневі. Працюють за допомогою поршнів, у процесі змінюється об’єм циліндра та виникає натиск.
- Роторні. Усередині мають пластини, які розташовуються на валу та притискаються до стінок. Під час обертання ротора пластини змінюють обсяг робочих камер і розчин витісняють до нагнітальних патрубків. Також вони всмоктують рідину та вибирають її з ємностей. Є двоступінчасті моделі, які відрізняються великою потужністю та економічністю. Пластинчасто-роторні та поршневі апарати є масляні та безмасляні. У деяких випадках олії виконують роль мастила та ущільнювача, охолоджують корпус, не даючи середовищу надходити всередину робочого пристрою приводу.
- Мембранні. Усередині встановлена діафрагма, яка кріпиться до основи та згинається в залежності від положення штока, в ході чого відбувається витіснення рідини. Може застосовуватись у агресивних середовищах.
- Ежекторні. Струмінь води під натиском віддає частину енергії суміші, яка відкачується, внаслідок чого збільшується її швидкість переміщення. До таких відносяться водоструминні агрегати.
- Турбомолекулярні. Підтримують та створюють високе розрядження. Усередині є вал, який забезпечує високі обороти лопатям, а частинки складу потрапляють під них та отримують додаткову швидкість.
- Водокільцеві. Мають лопатки, прикріплені до ротора. Вони обертаються у боксі, заповненому розчином. В результаті виникає відцентрова сила, що переміщується воду на вихід, створюючи кільце. Застосовуються у складних умовах з різними розчинами та при високих температурах.
- ВВН. Водяний дифузійний насос експлуатується тільки з чистою водою і всередині нього встановлена гнучка муфта, яка дозволяє отримати безповітряний склад. Такі агрегати забезпечують низький тиск і можуть відкачувати гази, які мають пари та невеликі забруднення. Газ не повинен бути агресивним, щоб не зашкодити внутрішнім елементам. Для використання в агресивних умовах є спеціальні моделі, виготовлені із титанових сплавів на основі нікелю. Вони відкачують будь-які суміші без пошкоджень. В силу своїх конструктивних особливостей вони виконуються тільки в горизонтальному варіанті, і вода може надходити в камеру зверху.
Як вибрати
Якщо ви вирішите купити промисловий вакуумний насос, рекомендується звернути увагу на продукцію від відомих виробників. Також важливо, щоб агрегат поставлявся із сертифікатом якості та гарантією, що підтверджує надійність його використання надалі та безпеку.
Перевага рекомендується віддавати зарубіжним виробникам, пристрої яких відрізняються більш тривалим терміном використання. Також важливо періодично проводити технічне обслуговування апарату та експлуатувати його відповідно до умов, які передбачені виробником та вказуються в інструкції.
Якщо порівнювати промислові насоси для води із звичайним компресором, який також функціонує під навантаженням, то дифузійний апарат характеризується більшою потужністю та можливістю перекачувати склади на великі відстані під високим тиском. Тому механізми треба експлуатувати за всіма правилами безпеки, залежно від призначення. Продуктивність вимірюється в літрах за секунду, і вони можуть переміщати до 20 л/с без включення домішок.