Шламовий насос: принцип роботи та сфера застосування

Короткое описание
Щоб проводити відкачування сильно забруднених складів, у тому числі води з залишками абразивних частинок, ґрунту або піску, застосовують шламові насоси, які спеціально спроектовані для використання у важких умовах та перекачування рідини з високою концентрацією сторонніх частинок. Є вертикальні та горизонтальні шламові насоси, які застосовуються в різних сферах, залежно від конструктивних особливостей та можуть використовуватися для відкачування:
- стічних вод;
- нечистот;
- виробничих та побутових відходів;
- абразивних сумішей;
- промивальних розчинів та інше.
Застосування шламових модулів
Часто вони використовуються:
- на металургійних підприємствах та фабриках;
- у промисловості;
- у глиноземному виробництві;
- будівельної галузі;
- комунальне господарство та інше.
Здатні працювати при температурі рідини до плюс 50 градусів з наявністю твердих частинок діаметром до 20 мм залежно від типу виконання та габаритів моделі.
Принцип функціонування шламового насоса
Щоб пристрій пропускав суміші з домішками піску або іншими, проточна частина виконується з високоміцної сталі або чавуну, що покривається захисними складами. Крильчатка обертається за допомогою електричного мотора і здатна створювати у корпусі відповідне розрядження, що дозволяє всмоктувати рідину будь-якої в’язкості та чистоти. Під час роботи крильчатка не відчуває навантаження завдяки особливій конструкції, яка збільшує її міцність і термін експлуатації.
Конструкція включає:
- Мотор, який має ротор. Ефективне охолодження здійснюється середовищем, що перекачується.
- Підшипники та вал, які відрізняються надійною конструкцією та зменшують вібрацію під час роботи.
- Ущільнювальні муфти для гарантії герметичності системи та попередження надходження вологи до елементів, що обертаються.
- Робоче колесо, здатне створювати розрядження в системі.
- Деталі, які збільшують продуктивність роботи, дозволяючи перемішувати або подрібнювати тверді частинки при великих розмірах.
Промислові апарати класифікуються на динамічні та об’ємні, які відрізняються конструкцією, а за способом встановлення бувають:
- вертикальними;
- горизонтальними;
- занурювані.
Основні переваги та особливості
Більшість гідравлічних елементів та привід не потребують занурення у відстійники або ємність. Вони обладнуються спеціальними шлангами, які занурюються до складу, тому сфера їх використання збільшується. Це дозволяє спростити обслуговування та експлуатацію модулів.
Встановлюються вони зазвичай на ущільнену та міцну основу і працюють спільно з електричними моторами, що з’єднуються з помпою муфтовими елементами. Але є моделі, які спеціально призначені, щоб занурюватись у розчин. Вони відрізняються герметичним корпусом і вода або інші розчини не потрапляють усередину.
До переваг таких засобів належить:
- невелика вага;
- компактність;
- зручності;
- ефективність.
Апарати дозволяють створювати напір до 50 метрів, постачають понад 200 кубічних метрів розчину на годину. Потужність пристрою відрізняється, а середня кількість обертів в хвилину становить від півтори тисячі. Є і грязьові шламові помпи, які призначені для відкачування шламових вод з вигрібних ям, каналізації, джерел та інше. Вони мають широкий діапазон робочих температур і подають струмінь рідини на відстань до 30 м, відрізняються вертикальним способом встановлення. Мають потужний мотор та виготовлені з якісних матеріалів.
Особливості вибору шламових механізмів
Як видно, ці агрегати призначені, щоб експлуатуватися в складних умовах, а тому повинні відповідати стандартам та правилам, які пред’явлені до техніки даного класу. Насамперед, необхідно звертати увагу на матеріали, які використовуються в конструкції та для виготовлення проточної частини. Не менш важливим є тип установки та виробник. Від цього залежатиме не лише ефективність використання механізму, а й безпека та довговічність.
Наша компанія займається постачанням шламових насосів власного виробництва різних моделей, які відрізняються наявністю гарантії. Ми пропонуємо тільки надійну техніку, яка виготовлена з якісних матеріалів із застосуванням інноваційних електронних систем, що дозволяє убезпечити експлуатацію пристрою та збільшити термін його використання.