Типи та застосування промислових насосів для води

Короткое описание
Промисловий насос є гідравлічним пристроєм, за допомогою якого можна відсмоктувати та переміщати рідини. Під час роботи використовується принцип перетворення кінетичної енергії під час переміщення рідин. Промислові водяні насоси бувають декількох видів, відрізняються своїми конструктивними особливостями, технічними параметрами.
Класифікація агрегатів
Сьогодні на ринку існує близько 3000 видів насосів для чистої води, які можуть використовуватися як у промисловості, так і у побуті. Застосовуються в різних сферах і поділяються на дві групи:
- об’ємні;
- динамічні.
Об’ємні агрегати – це пристрої, що переміщують склад за рахунок зміни параметрів робочої камери, яка з’єднується з впускними та випускними отворами. Механізми цього типу поділяються на:
- поршневі;
- роторні;
- мембранні.
Динамічні моделі переміщують розчини за рахунок гідродинамічних сил, і немає постійного сполучення з вихідним та вхідним патрубком. Такі пристрої бувають осьовими, відцентровими тощо.
Роторні
У них немає клапана, і переміщують склади шляхом виштовхування. Процес здійснюється через ротор. Коли вода надходить у робочу площину, вона проходить по всій її поверхні вздовж стінок, де змінюється обсяг замкнутого простору, внаслідок чого склад виштовхується за законами фізики.
До переваг належить:
- можливість подавати воду у зворотному напрямку;
- високий ККД;
- відсутність вібрації;
- низький рівень шуму.
Застосовуються для роботи з агресивними рідкими речовинами, експлуатуються в хімічній, харчовій, нафтовій та інших видах промисловості.
Поршневі моделі
Витисняють воду механічним способом. Найстаріший тип насосів, які прості за конструкцією. Основа внутрішніх конструктивних елементів виготовляється із міцного сплаву металу. Передбачено підключення гнучких трубопроводів, і тому такі механізми потрібні в різних сферах промисловості.
Сам апарат є циліндром, який одночасно є корпусом, і в ньому відбувається переміщення рідини під впливом поршня. Принцип роботи нагадує гідравлічний прес, а функціональність ґрунтується на поступальних рухах поршня. Це забезпечує всмоктування та подачу води. Розчин проходить через клапани, які відкриваються по черзі.
До негативних сторін відноситься надходження води в трубопровід нерівномірно і щоб стабілізувати тиск, доведеться використовувати кілька вузлів, які підключатимуться до системи послідовно. Гідність – це міцність та простота конструкції, а недолік – низька продуктивність.
Мембранні пристрої
Це новий вид обладнання, що призначається для подачі рідин та інших речовин. Робота відбувається з абразивними розчинами за рахунок спеціальної діафрагми, яка встановлена всередині та створює зворотно-поступальні рухи, змінюючи обсяг робочого простору. Конструкція складається з:
- мембрани;
- кривошипно-шатунного механізму;
- вихідних та вхідних отворів;
- клапанів.
Деякі моделі мають кілька корпусів. Серед переваг можна відзначити:
- тиху роботу;
- надійність;
- простість конструкції;
- можливість експлуатуватися з різними середовищами, що переміщуються;
- відсутність вібрації;
- доступна ціна;
- тривалий термін експлуатації.
Струменеві
Ці пристрої з’явилися у 19 столітті. Конструкція відрізняється простотою та не потребує обслуговування. Складаються з конструктивних елементів та змішувального резервуару. Робота полягає у використанні кінетичної енергії, де застосовується механічна сила. Струменевий апарат має вакуумну камеру, куди надходить вода, яка потім надалі прямує трубою і виходить із сопла. За рахунок зменшення діаметра вихідного отвору вона виступає під тиском у трубопровід і там створюється натиск.
Працює такий апарат лише з чистими рідинами. Застосовується в різних галузях промисловості та використовується спільно з іншими установками.
Вартості:
- широка сфера застосування;
- проста конструкція;
- надійність.
До мінусів відноситься низький ККД.
Центробіжний
Основним елементом є диск із лопатками, які рухаються по колу. Вони закріплюються на валу, що у свою чергу приводиться в дію електромотором. При обертанні лопатей відбувається всмоктування рідини та створюється розрядження. Далі продукт переміщається системою і за допомогою направляючого патрубка надходить у вихідний отвір.