Види промислових насосів

Короткое описание
Промислові насоси – це потужні гідравлічні машини, які перекачують різні суміші (текучі, в’язкі, з домішками або без). Вони працюють за принципом перетворення енергії двигуна в енергію рідини, що транспортується. Спочатку суміш піднімається на певну висоту, потім рухається по горизонталі або циркулює в системі закритого типу. Від техніки побутового призначення промислове обладнання відрізняється потужністю, надійністю вузлів та різноманітністю середовищ, з якими може працювати. Наприклад, агрегати, що розраховані на професійне використання, можуть перекачувати не тільки чисту воду (холодну або нагріту для опалення), але також агресивну хімію – луги, кислоти та суспензії.
Класифікація
Класифікувати обладнання можна за різними ознаками. За типом перекачуваного середовища розрізняють апарати для чистої води, стоків, води з домішками різних фракцій, каналізації, мінеральні олії, хімічних речовин, палива, продуктів харчування (мед, олія) і т.д. За способом монтажу та умовами роботи розрізняють моделі занурювальні та поверхневі. Перші функціонують за умов повного/часткового занурення рідину. Другі не контактують із рідкими складами безпосередньо, а розміщуються на поверхні та всмоктують суміш.
Є 2 види насосів за характером переважних сил:
- Об’ємні (пластинчасті, мембранні, гвинтові, поршневі та ін.). Вони енергія двигуна перетворюється на енергію рідкого середовища. Транспортують продукти під високим тиском. Не люблять домішки. Оскільки в роботі ця техніка дуже вібрує, монтувати її потрібно на спеціальний фундамент.
- Динамічні(лопатеві, струменеві). Вони енергія перетворюється по черзі: спочатку механічна в кінетичну, потім кінетична в потенційну. На відміну від попередника, такий насосний агрегат не боїться частинок забруднень у складі, рідина подає рівномірно. Вібрації у роботі майже непомітні. Всмоктувати на суху не може.
Обладнання за принципом роботи
- Центробіжний насос. Один із лідерів ринку. Вирізняється доступною ціною, високим ККД та надійністю. Створює натиск за допомогою відцентрової сили, яка з’являється в момент взаємодії робочого колеса з сумішшю, що транспортується. Саме колесо є головним робочим органом. Воно насаджене на вал і вільно обертається всередині кожуха. Залежно кількості коліс розрізняють апарати одно- і многоступенчатые. Ми готові запропонувати промислові насоси Атлант ТМ для систем водопостачання на підприємствах, для побутової сфери, систем поливу.
- Вихровий. Натиск створюється численними вихорами, які, своєю чергою, з’являються завдяки робочому колесу в каналі агрегату. На відміну від попереднього вигляду, як колесо виступає плоский диск із короткими лопатями. Ця гідравлічна машина має як переваги, і недоліки. Простий пристрій, невисока ціна, високий тиск при малій подачі, рівномірний потік, але продуктивність апаратів низька (ККД не більше 45%).
- Осьовий. Його робочий орган формує втулку з лопатями. Принцип перекачування тут такий: рідина рухається через робоче колесо паралельно до осі валу. Кут відведення може бути прямим або 60 °.
- Роторний. Має цілісний корпус з різною кількістю лопаток, які починають рухатися, коли запускається ротор.
- Шестеренний. Відрізняється конструкцією коліс. Завдяки своїм характеристикам використовується у нафтогазовій промисловості, у хімічному та лакофарбовому виробництві, машинобудуванні.
- Гвинтовий. Складається з ротора та статора. Робота починається, коли починає рухатися перший, і рідина починає рухатися по осі гідравлічної машини.
Залежність від робочих середовищ
З призначенням техніки визначилися – вона потрібна для транспортування продуктів виробництва та допомагає автоматизувати процес. Як основне робоче середовище може бути нейтральна (H2O), агресивна (луг), харчова (мед, патока), в’язка (бітум), з домішками або без них. Під основну суміш, її характеристики таки купується насос. Наприклад, якщо передбачається переміщення йогуртів із цілісними шматочками фруктів та ягід, знадобиться делікатний агрегат, який не зашкодить їх у процесі.
У випадку хімічного виробництва всі внутрішні частини насоса повинні бути стійкими до впливу інгредієнтів. Крім самої рідини, потрібно передбачити, з якими температурами та концентраціями агресивних компонентів взаємодіятиме агрегат. Адже за різних умов ті самі хімречовини поводяться по-різному. Крім металів, до хімічних компонентів стійкі полімери та фторопласт.