Види та призначення дренажних насосів

Короткое описание
Дренажні насоси широко використовуються для вирішення різних завдань, які пов’язані з транспортуванням рідини. Вони відрізняються простотою монтажу, компактністю та універсальністю.
Конструкція та особливості
Незалежно від виробника, будь-який агрегат цієї серії має схожу комплектацію та працює за подібним принципом, а робочими елементами є:
- підшипники;
- ротор;
- статор.
На ротор одягається робоче колесо, яке називається крильчаткою. Також в основі є отвори для всмоктування та фільтрування рідини. Деякі моделі каналізаційних насосів можуть обладнатися автоматичними поплавцевими вимикачами і терморегуляторами.
Вимикачі поплавця полягають у герметичному боксі і знаходяться зовні, що дозволяє автоматично вимикати пристрій, якщо рівень води низький. Установка зазвичай проводиться на тросі, а якщо він буде встановлений стаціонарно, необхідно підключати жорсткі шланги. Коли періодично вмикається, можна використовувати і гнучкі труби.
Види апаратів
Насосні пристрої бувають:
- поверхневими;
- занурювані.
Перший тип встановлюють на поверхні, він відрізняється своїми характеристиками та потужністю, залежно від типу. Забір води з ємності або ями відбувається за допомогою шлангів. Таке обладнання може працювати в автономному режимі та оснащується негерметичним корпусом, тому його не можна занурювати. Встановлюється під навісом або просто неба, а основною перевагою є мобільність.
Занурювальні дренажні насоси мають герметичну основу, безпечні в експлуатації та довговічні. Вони працюють в автоматичному режимі під управлінням електронної системи та поплавця. При необхідності їх можна легко демонтувати і переміщати. Опускаються в робоче середовище, а захисні відсіки виготовляються з алюмінію або пластику.
Є також моделі напівзанурювального типу, які дешевші та простіші в установці. Але вони застосовуються тільки в побуті і мають невисокий ККД.
При виборі треба приділити увагу потужності, типу рідини, що перекачується, відстані подачі води та інше. Промислові помпи відрізняються від побутових більш високою потужністю та продуктивністю. Їх застосовують будівельні компанії, комунальники та МНС. З їх допомогою провадиться:
- відведення стоків;
- усунення затоплень;
- відкачування каналізації з колекторів та ін.
У промисловості часто застосовується механізми, які мають електричний привід та чавунний захисний відсік. Також оснащуються радіаторами для відведення тепла та можуть працювати тривалий час без перегріву та деформації. У середньому переміщують до 1500 л за хвилину і можуть подавати воду на відстань до 150 м. Але обслуговувати такі моделі треба за допомогою фахівця і робити це регулярно.
Провідні виробники
Ринок такого обладнання сьогодні наповнений різними моделями, що відрізняються параметрами, габаритами та виробниками. Рекомендується перед тим, як купити промислові насоси, звернути увагу на якість виконання, наявність сертифіката якості та гарантії.
Щоб помпа виконувала свої функції, необхідно вибирати її більшої потужності, щоб працювала без навантаження, та правильно встановлювати відповідно до типу корпусу.
Дренажні агрегати застосовуються в побуті та промисловості. У деяких випадках їх використовують на будівництві або на дачних ділянках. У промисловості з такими механізмами можна регулювати рівень води у штучних або природних водоймах, відкачувати відходи, подавати воду у великих кількостях на підприємства, осушувати котловани та інше.
Вони мають такі переваги:
- простість встановлення та обслуговування;
- можливість охолодження двигуна;
- невелика вага;
- безпека в роботі.
Особливості вибору
Важливо враховувати склад середовища, яке перекачуватиметься. Якщо є великі частинки забруднень, рекомендується додатково встановлювати фільтри або спеціальні бокси для установки занурювальних насосів. Також важливо вибирати помпу в залежності від діаметра резервуара, з якого вона подаватиме воду (якщо це занурювальні апарати). Крім основних характеристик, важливо приділити увагу матеріалу виготовлення корпусу.
Головною умовою використання приладів є рідина з невеликою кількістю домішок розміром до 12 мм. Це може бути мул або дрібний пісок. Якщо правильно вибрати модель, вона справлятиметься з поставленими завданнями, пропрацює довго і не вимагатиме постійного ремонту в процесі експлуатації.