Насоси для палива: види та особливості конструкції

Короткое описание
Паливні промислові насоси знайшли своє застосування на підприємствах, що переробляють нафту, у паливному та енергетичному комплексах, у харчовій промисловості та інше. Їх встановлюють на паливозаправники, бензовози та інші машини. Можуть працювати на дизелі або на бензині і відрізняються механізмом всмоктування рідини, кількістю щаблів, способом встановлення, формою та габаритами.
Особливістю є можливість перекачувати рідини з невеликою кількістю забруднень. Отримують агрегати енергію від двигунів внутрішнього згоряння. Є насоси для перекачування олії та інших середовищ з високою в’язкістю.
Конструктивні особливості
Конструкція блокового насоса при складанні враховує хімічні характеристики складу, з яким він працюватиме. Тому матеріал корпусу має домішки сірки, газу, парафіну та вуглеводнів. Також важливими є і фізичні характеристики складу, з яким вони працюватимуть. Тут враховуються в’язкість, маслянистість та інші фактори.
Корпуса зазвичай виготовляються з алюмінію, чавуну або нержавіючої сталі. Проточна частина використовується спільно з алюмінієвими сплавами, що протистоять корозії. Гідравлічна складова зроблена зі сталі, нікелю та хрому.
Кожен апарат має на корпусі ущільнювачі, що забезпечує герметичність та дозволяє уникнути витоку рідини при транспортуванні. Це дає можливість захистити двигун приводу від потрапляння в нього палива та запобігти загорянню. Механізми, призначені для перекачування дизеля, здатні працювати в складних умовах, а вузли витримують високий опір, тиск та високу температуру.
Всі агрегати продаються із сертифікатами якості та гарантійними талонами, та повністю адаптовані до використання у вітчизняних умовах. Найчастіше зустрічаються модернізовані моделі. Іноді можна самостійно вносити конструктивні зміни для забезпечення максимальної ефективності експлуатації. Роблять їх за європейськими стандартами та відповідно до класу безпеки.
Об’ємні апарати для дизеля
Працюють за принципом впливу сили тиску. Така установка популярна завдяки тому, що може всмоктувати середовище в робочу порожнину. Устаткування відрізняється герметичністю, через що створюється напір у трубопроводі при перекачуванні.
Найпоширеніші типи:
- Плунжерні. Застосовуються для створення тиску в трубопроводах. Ущільнення розміщуються нерухомо, а до переваг належить надійність.
- Поршневі. Основний робочий елемент – поршень, що рухається усередині корпусу. Є клапан, що пропускає дизель. Нагнітання відбувається, коли поршень піднімається у верхнє положення та верхній клапан відкривається, а нижній закривається.
- Діафрагмовий. Має гнучку пластину, закріплену у корпусі. Вона виконує функцію поршня і вібрує, згинаючи. Перевагою насоса є надійність, невелика вага, безпека експлуатації та невеликі габарити, легке обслуговування та проста конструкція.
- Пластинчасті. У корпусі розміщено ротор та прорізи, в яких знаходяться пластини. Тиск створюється при обертанні валу, у результаті пластини притискаються до внутрішніх стінок корпусу, і виникає тиск. Особливість – перекачування бензину у зворотному напрямку та високий ККД.
- Шестерний. Ротор виготовлений у вигляді шестерень, з’єднаних між собою зубчастим зачепленням. До переваг можна віднести компактність, надійність та довговічність.
- Гвинтові. Конструкція такої помпи схожа на попередню, але замість пластин використовуються гвинтові ротори.
- Динамічні. Принцип ґрунтується на інерції. Завдяки тому, що пристрої здатні перекачувати паливо в кілька етапів, можуть транспортувати продукцію низької якості, де є сторонні домішки. Такі помпи експлуатуються для перекачування великого об’єму бензину і ККД їх вище, ніж у аналогів.
Діляться на:
- лопатеві;
- вихрові;
- струменеві.
Об’ємні та динамічні апарати застосовуються для перекачування великих об’ємів дизеля в різних сферах. Їх часто експлуатують на заправних станціях чи сільському господарстві та інших місцях. Відрізняються безпекою та не вимагають особливих умов та навичок при застосуванні. Але не рекомендується їх запускати без палива, оскільки моделі охолоджуються сумішшю, що перекачується.
Особливості вибору
Під час роботи механізми повинні бути встановлені та закріплені на вертикальних або горизонтальних поверхнях, залежно від конструкції. Важливо вчасно проводити технічне обслуговування та замінювати зношені деталі.
Перед тим як купити агрегат, необхідно звернути увагу на такі фактори:
- висота підйому середовища;
- відстань перекачування;
- вид палива;
- область застосування.
Якщо потрібно буде передавати бензин на відстань понад 30 метрів, треба використовувати відразу кілька апаратів, з’єднаних в одну лінію. Для створення натиску можна використовувати прилади відцентрового типу.
Такі установки можна використовувати стаціонарно, але є моделі, які призначені для переміщення. Для зручності транспортування деякі з них можна встановлювати на автомобільні причепи або інші платформи і перевозити по об’єктах. Моделі відрізняються інноваційним дизайном та компактністю виконання. Також оснащуються інтелектуальними блоками управління, тому здатні експлуатуватися в автономному режимі.