Пристрій та принцип роботи моноблочних насосів

Короткое описание
Моноблочні насоси – це апарати, в яких встановлений електричний мотор, що з’єднується з насосом у корпусі в один блок. Працюючи вода надходить по осьовому напрямку, а виходить із нього радіальним способом. Моноблочні насоси для промисловості мають відцентрове колесо, патрубки прийому та видачі рідини, корпус, фіксатори та відведення. Робоче колесо має два диски, між якими є вигнуті лопаті.
Двигун з’єднується з валом помпою, і ці вважається надійним, так як відсутня велика кількість з’єднань і підшипників. Корпус спіралеподібної форми, має технічні роз’єми. Між елементами встановлюється кільце ущільнювача з муфтою, щоб, при необхідності, мотор і робоче колесо можна було знімати.
Принцип роботи
У процесі подачі електрики на мотор відбувається обертання робочого колеса, засмоктується рідина, що під впливом відцентрової сили виштовхується через вихідний патрубок. Коли рідина надходить у вихідний патрубок, у колесі відбувається розрідження, через що виникає тиск. Від цього засмоктується нова рідина та цикл повторюється.
Недоліки та переваги
Вузли мають такі переваги:
- невеликі габарити;
- доступна вартість;
- високий ККД;
- можливість працювати у високому діапазоні напорів;
- перекачування рідин з різними забрудненнями;
- температура рідини, що всмоктується, до 100 градусів.
Мінус:
- наявність підшипників та торцевих ущільнень, які потребують регулярної заміни;
- необхідність установки агрегатів в одному конкретному робочому положенні;
- вимагають частого технічного обслуговування.
Рекомендується виробляти ТО не рідше одного разу на рік залежно від умов застосування та типу рідини, з якою працюють агрегати.
Експлуатація апаратів
В основному вони використовуються:
- на насосних станціях;
- в опалювальних системах;
- службами водопостачання;
- у пристроях для підвищення тиску в системах;
- для перекачування складів у сільському господарстві та промисловості;
- в харчовій та хімічній галузях.
Обслуговування
Як і будь-яке інше обладнання, механізми вимагають проведення ремонтних робіт, які можуть бути поточними та капітальними. Є певні параметри та норми, зазначені у паспорті, відповідно до яких рекомендується проводити ремонт. Розрахунок часу відбувається залежно від показників та обсягів рідини, що перекачується, де бувають тверді включення або забруднення. При виконанні капітального ремонту, що відноситься до планових заходів, пристрій повністю розуміється, в ньому змінюються зношені деталі та ущільнення. Потім відбувається регулювання обладнання та випробування на стендах за заданою програмою.
Поточні роботи з обслуговування полягають у:
- візуальний огляд проточної частини;
- визначення зносу підшипників валу та ущільнень.
Поточний ремонт здійснюється з метою профілактики. Ущільнення в таких агрегатах виготовлені у вигляді двох відполірованих графітових кілець, але можуть бути силіконові. Вони насаджені на вали та притискаються один до одного пружинами. Одне кільце рухоме і обертається разом із валом, а друге фіксується у корпусі. Між поверхнями кілець знаходиться тонкий прошарок рідини, який виконує охолодження та мастило. Сальникове ущільнення є набиванням навколо валу, який зафіксований гайкою.
Системи характеризуються високим обсягом води, що подається, в залежності від чого визначається сфера використання і відбувається обчислення напірно-витратних характеристик. Тихохідні моделі мають швидкість обертання валу до 1500 оборотів на хвилину, а висота всмоктування визначається метрах. Підйом води з резервуара відбувається рахунок різниці тиску всередині корпусу, де виникає розрідження. Клас енергоефективності моделі відображається у техпаспорті.
Якщо порівнювати такі насоси із гідравлічними характеристиками інших агрегатів, можна встановити, що вони мають збільшене споживання електрики. Виготовляються відповідно до ГОСТ 28338-89 та проходять усі необхідні випробування перед продажем.
У нашому каталозі підібрані найкращі моделі, а ви можете їх купити, замовивши доставку.