Пристрій та робота електродвигуна

Короткое описание
Електричний двигун – це пристрій, що перетворює силу магнітного поля та електричного струму на механічну силу обертання. Завдяки цьому рухаються багато виробів – від промислових до побутових. Складно уявити собі механицизм без двигуна, тому немає сенсу перераховувати всі сфери використання та застосування, щоб марно не займати простір.
Електричні рушії бувають двох різновидів:
- Електродвигун постійного струму;
- Він перемінного числа ампер – основний тип пристроїв, що сьогодні використовується куди більш активно, ніж варіація постійного амперажу;
- Пульсуючий струм;
- Зворотно-поступального руху.
Будова та принцип роботи агрегатів
Будь-який агрегат складається зі статора та ротора. Статор – стаціонарна частина, що є перманентним чи електричним магнітом. Ротор – частина, що обертається, яка складається з сердечника і обмотки (як правило, продукованим мідним дротом, що найкраще генерує магнітне поле). Завдяки тому, що у стаціонарній та револьверній частинах створюється магнітне поле різних полярностей (спрямованостей), вони взаємно відштовхуються, трансформуючи цю силу через оборотність.
Струм подається на сердечник (ротор – у різновидах змінного амперажу, а якір – у зразках з амперажем безперервного впливу) через приєднані дроти та контактну щітку, що стикається з колектором. Оскільки на контур об’єкта, що обертається, діє поле різної сили, воно максимально в центрі магніту і мінімально біля його країв, а між магнітами і зовсім відсутнє. Тому, щоб уникнути ривків у дії елемента, що крутиться, якір або ротор багаторазово мультиплікують – в сучасних рушіях використовуються контури обмоток кратні двом. Чим більше таких контурів усередині та окремих магнітів зовні, тим рівніші відбуваються оберти і тим сильнішою може бути потужність агрегату.
На додаток до основних описаних частин, до механіцизмів, що розглядаються, входять і інші деталі:
- Металевий або пластиковий корпус (з пластику виконуються лише найменші за габаритами пристрої, наприклад, що використовуються в дитячих іграшках);
- Обмотки рухомих та нерухомих частин;
- Колектор або струмознімальне кільце;
- Графітові стрижні (для передачі напруги на колектор);
- Центральний вал, що передає енергію на апарат, що виконує корисну роботу споживачеві.
Основні різновиди апаратів
- Вузли перманентного струму поділяються на вентильні (іменовані інверторними або безколекторними) і колекторні.
- Коллекторні підрозділяються далі на варіації з незалежним і самостійним збудженням.
- Останні ділять ще за схемою збудження: паралельне, послідовне, змішане.
- За типом синхронності: синхронний (магнітне поле рухається разом з рухом якоря) і асинхронний (поле рухається на 1%-8% швидше за револьверну частину завдяки силі Ампера).
- Асинхронна варіація підрозділяється за типом ротора: короткозамкнутий, масивний, фазний, обладнання Шраге-Ріхтера (останній вид дозволяє плавно регулювати швидкість обертання за рахунок фізичної реалізації про асинхронно-вентильних каскадів, при яких роторно-фазна ланцюг включається тиристорним).
Основними двома показниками ефективності будь-якої машини, що розглядається в цьому тексті, є потужність (зазвичай – кВт, рідше – л.с.) і кількість оборотів за хвилину (сотні або тисячі). Механічними характеристиками двигунів також є режими роботи. Їх виділяють всього три: режим рекуперації (генераторний), руховий і противключення (електромагнітного гальма).
Способи керування асинхронними автоматами
Є різні варіанти зміни частоти революцій сердечника (управління його крутним моментом):
- реостатний;
- частотний;
- «зірка»-«трикутник»;
- імпульсний
- додаткова ЕРС;
- модифікація числа пар полюсів;
- застосування іншої амплітуди напруги живлення;
- фазове керування;
- фазово-амплітудний спосіб;
- підключення до живлення статора реакторів;
- індуктивний опір.
Придбання з нашого каталогу
З усіх питань купівлі агрегатів, що розглядаються в цьому тексті, ви можете звертатися до нашого онлайн-каталогу. Ми пропонуємо численні варіанти оплати, доставки, технічного та гарантійного обслуговування, ремонту. Каталог періодично поповнюється новими моделями. За наявності у вас питань щодо придбання, доставки, оплати, підключення або пов’язаних з ними, ви завжди можете звернутися до наших менеджерів для консультації. Ми чекаємо на ваші дзвінки!