Види насосів для паливної промисловості

Короткое описание
Паливо використовується у різних галузях життєдіяльності людини. У промисловості при механічних та термічних процесах дизпаливо додається до складів, необхідних для просочення матеріалів, застосовують у дизельних апаратах внутрішнього згоряння, для виробництва мастильних та охолоджуючих емульсій та інше. Насос для дизельного палива цілий рік користується попитом і застосовується в пунктах СТО, на автозаправках, складах ПММ, у нафтохімічних або лакофарбових виробництвах та інше.
Види та класифікація
Моделі класифікуються на:
- пневматичні;
- ручні;
- електричні.
Важливо враховувати, що різні види агрегатів призначаються для перекачування різних видів палива: для перекачування бензину не можна використовувати блоки для дизпалива, оскільки це може призвести до негативних наслідків. Неправильний вибір зменшує ресурс роботи конструкції, стає причиною виникнення пожежі. Але є вузли, призначені для експлуатації з різними видами горючих матеріалів.
Критерії вибору
Важливо звернути увагу на коефіцієнт швидкохідності та економічність. Щоб забезпечити тиск у мережі, підійдуть відцентрові агрегати, а щоб підтримувати тиск у всій магістралі, використовуються багатоступінчасті. Вони подають обсяг рідини великі відстані. Струменеві призначені для перекачування нафтопродуктів, бензину або дизеля, а їх перевагою є те, що у них немає рухомих частин. До мінусів відноситься низький ККД. Низьковольтні пристрої застосовують для заправки різної техніки, а пропелерні або осьові – для подачі сировини на виробництвах та підприємствах.
Конструктивні особливості
Промислове насосне обладнання виготовляється у вертикальних або горизонтальних модифікаціях, буває багатоступінчастим або одноступінчастим. Для постачання дизпалива використовують насоси:
- відцентрові;
- пропелерні;
- струменеві;
- шиберні;
- вихрові;
- осьові.
Працюють у мережі 220 або 380 Вольт, виготовляються у вибухозахищеному корпусі та можуть переміщувати суспензії при температурі навколишнього середовища від -40 до +50 градусів. Деякі моделі всмоктують рідину, інші експлуатуються під затоку. Останні системи застосовують у лініях, де встановлені ємності для емульсій, а дизель подається самопливом у корпус. Самовсмоктувальні моделі спочатку прокачують повітря, а потім засмоктують суспензію, створюючи відповідний вакуум. Поділяються на об’ємні та динамічні.
Відмінність між ними полягає в чистоті навколишнього середовища. Динамічні застосовуються для в’язких або забруднених видів бензину та здатні працювати без зупинки тривалий час.
Вони поділяються на:
- лопатеві;
- насоси тертя;
- вихрові;
- струменеві.
Об’ємні вузли відрізняються високим ККД, чутливими до якості дизеля. Вони можуть створювати сильну вібрацію, а тому знадобиться встановлення на надійний фундамент. Такі моделі перетворюють енергію двигуна для подачі складу, внаслідок чого витрачається менше енергії. Ці апарати зазвичай самоусмоктують, а різницю тиску забезпечується герметичністю корпусу, потужністю і тривалістю траси.
Серед об’ємних відзначають:
- поршневі;
- плунжерні;
- діафрагмові;
- шестерні;
- пластинчасті;
- гвинтові.
Всі вони відрізняються за конструкцією і можуть встановлюватися в різних умовах, відрізняються високим ККД, економічністю та ремонтопридатністю. До недоліків належить необхідність працювати лише з чистими середовищами без домішок. Вони відрізняються високою всмоктувальною здатністю, низьким споживанням електрики, удосконаленою конструкцією та розробляються спеціально для застосування у складних умовах. Агрегати не вимагають особливого обслуговування, а залежно від умов застосування необхідно лише змінювати сальники, підшипники, фільтри та інші деталі, до яких забезпечується легкий доступ.
Розділяються на занурювальні та зовнішнього типу. Особливістю занурювальних є можливість функціонувати в середовищі, що відкачується, подаючи бензин назовні. Моделі використовуються стаціонарно або мобільно і відрізняються продуктивністю та наявністю елементів, що збільшують зручність застосування. Перекачують склади у великих обсягах. Апарати встановлюються на АЗС, у сільськогосподарських підприємствах та інших установах.
Нові конструктивні рішення дозволяють застосовувати агрегати в різних умовах, вони відрізняються компактним виконанням та інноваційним дизайном. Ознайомитись з ними можете у нашому каталозі, щоб придбати найкращий вузол для використання на своєму виробництві.